Kredyty frankowe

Zasadniczym celem postępowania związanego z kredytami frankowymi jest wyeliminowanie z umowy odniesienia do waluty CHF, które potocznie zwane jest “odfrankowieniem”. Posiadasz kredyt we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Kredyty frankowe

Twój Prawnik 24 zajmuje się kredytami frankowymi, reprezentując klientów na każdym etapie postępowania. Wspieramy osoby, które zaciągnęły zobowiązanie kredytowe w obcej walucie. 

Głównym celem postępowania jest wyeliminowanie z umowy odniesienia do waluty CHF, które potocznie nazywa się “odfrankowieniem”. Skutkuje to uznaniem przez Sąd z datą wsteczną, że kredyt nie był udzielony we frankach, a tak naprawdę jest kredytem złotówkowym. W uproszczeniu oznacza to, że bank nie miał prawa do pobierania zawyżonych rat (wg. aktualnego kursu), a powinien stosować wyłącznie kurs z dnia wypłaty kredytu. 

Aby przyspieszyć proces odfrankowienia, prześlij skan umowy o kredyt wraz z regulaminem kredytu (np. Część Ogólna Umowy) oraz aneksem do umowy wraz ze zmianami regulaminu (czyli wszelką korespondencją zmieniająca umowę lub sposób jej wykonywania) na adres: kontakt@twojprawnik24.pl.

Od zebrania dokumentacji, poprzez analizy oraz reklamację, do czasu złożenia pozwu upływa około 1,5 miesiąca. Postępowanie sądowe trwa ponad rok + dodatkowe rozliczenia. Doświadczenie wskazuje jednak, że średni czas takich postępowań systematycznie się zmniejsza. 

Dla kogo to jest?

  • posiadasz kredyt we frankach, który jest dla Ciebie niekorzystny?
  • chcesz spłacić kredyt w polskiej walucie?

Co wchodzi w zakres usługi

  • analiza dokumentów
  • strategia odfrankowienia
  • reprezentacja klienta na terenie całego kraju
  • opieka zespołu doświadczonych adwokatów i radców prawnych, którzy specjalizują się w zakresie postępowań sądowych w sporach bankowych
  • elastyczna metoda finansowania usługi

Zadowoleni klienci to nasza siła

pierwsza rozmowa bezpłatnie

Wypełnij formularz

abyśmy mogli się z Tobą skontaktować

Nie chcesz czekać?

zadzwoń lub zamów połączenie!